Ako poslankyne s deťmi do roboty chodia

Autor: Jarmila Tkáčová | 5.5.2016 o 17:43 | Karma článku: 7,16 | Prečítané:  2142x

Do rokovacej sály slovenského parlamentu smú iba poslanci, nie ich deti, ibaže sú schované v brušku. 

Samozrejme, tento výklad nie je celkom v zmysle zaužívaných  pravidiel, pretože do rokovacej sály chodia členovia vlády, ale aj príslušní zamestnanci parlamentu, ako sú tajomníci výborov či  legislatívci sledujúci proces prijímania zákonov.  A novinári od jedenástej na desať minút, keď sa ide hlasovať, na mieste sú všetci poslanci a rokovacia sála aspoň vtedy nezýva prázdnotou.   

Pani poslankyňa Simona Petrík vošla s dcérkou  do budovy parlamentu a nič sa nedialo. Situácia sa skomplikovala až vtedy, keď s ňou zastala pri dverách do rokovačky a ochrankár ju nepustil dnu. Celkom oprávnene, plnil si iba svoje povinnosti vyplývajúce mu zo zákona. Novinári  roztrúsení po parlamente   sa bleskovo  zleteli  na miesto činu a ešte v  ten istý deň celé Slovensko riešilo, či pustiť, či nie a prečo parlament nie je vybavený prebaľovacími pultmi. No nech sa páči!

Aby sme si rozumeli: nech sa urobí všetko preto, aby sa ženy mohli slobodne rozhodovať, ako dlho budú na materskej a aby mali vytvorené všetky predpoklady na spojenie svojej kariéry s výchovou dieťatka. Sama som tu možnosť mala a vďačím mnohým, hlavne mojej mame, že som mohla ísť vpred a pritom vychovať moje  deti.  Pani poslankyňa si  asi iba nespomenula  na slušný postup:  zvolili ma za poslankyňu, mám malé bábätko, tak   na prvom sedení poslaneckého klubu  požiadam svojho predsedu klubu,  aby sa to vyriešilo na  poslaneckom grémiu, ktoré rozhoduje o podstatných otázkach priebehu schôdzí.  A pritom stačilo siahnuť po riešení, ktoré tu už bolo  v treťom volebnom období (2002-2006), keď kolegyňa Peťka Masácová chodila do parlamentu aj s malou dcérkou,  ktorá mala v poslaneckom klube detskú postieľku a počas hlasovania  väčšinou spinkala. V klubovke viete sledovať jedným okom prenos z rokovacej sály  a druhým svojho potomka a na hlasovanie alebo svoje vystúpenie odbehnete. Nikto o nič nepríde, vlci sa nažerú a kozy behajú veselo ďalej a to všetko bez zbytočného mediálneho cirkusu.

Nakoniec  skúsený  politický bard Béla Bugár situáciu citlivo vyriešil a aj jemu môžeme poďakovať, ako upozornil mamičky, že prostredie v rokovacej sále nie je práve vhodným prostredím pre malé dieťa, a to nielen preto, že poslanci môžu prenášať všelijaké bacily, ale tiež preto, že klíma v sále je permanentným zdrojom  alergénov aj pre odolnejšie organizmy, ako je ten šesťmesačný.

Ostáva iba dúfať,  že týmto je problém zažehnaný a nebudeme onedlho riešiť, kde a na koho očiach poslankyne dojčia svoje bábätká.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?