Ako poslankyne s deťmi do roboty chodia

Autor: Jarmila Tkáčová | 5.5.2016 o 17:43 | Karma článku: 7,16 | Prečítané:  2156x

Do rokovacej sály slovenského parlamentu smú iba poslanci, nie ich deti, ibaže sú schované v brušku. 

Samozrejme, tento výklad nie je celkom v zmysle zaužívaných  pravidiel, pretože do rokovacej sály chodia členovia vlády, ale aj príslušní zamestnanci parlamentu, ako sú tajomníci výborov či  legislatívci sledujúci proces prijímania zákonov.  A novinári od jedenástej na desať minút, keď sa ide hlasovať, na mieste sú všetci poslanci a rokovacia sála aspoň vtedy nezýva prázdnotou.   

Pani poslankyňa Simona Petrík vošla s dcérkou  do budovy parlamentu a nič sa nedialo. Situácia sa skomplikovala až vtedy, keď s ňou zastala pri dverách do rokovačky a ochrankár ju nepustil dnu. Celkom oprávnene, plnil si iba svoje povinnosti vyplývajúce mu zo zákona. Novinári  roztrúsení po parlamente   sa bleskovo  zleteli  na miesto činu a ešte v  ten istý deň celé Slovensko riešilo, či pustiť, či nie a prečo parlament nie je vybavený prebaľovacími pultmi. No nech sa páči!

Aby sme si rozumeli: nech sa urobí všetko preto, aby sa ženy mohli slobodne rozhodovať, ako dlho budú na materskej a aby mali vytvorené všetky predpoklady na spojenie svojej kariéry s výchovou dieťatka. Sama som tu možnosť mala a vďačím mnohým, hlavne mojej mame, že som mohla ísť vpred a pritom vychovať moje  deti.  Pani poslankyňa si  asi iba nespomenula  na slušný postup:  zvolili ma za poslankyňu, mám malé bábätko, tak   na prvom sedení poslaneckého klubu  požiadam svojho predsedu klubu,  aby sa to vyriešilo na  poslaneckom grémiu, ktoré rozhoduje o podstatných otázkach priebehu schôdzí.  A pritom stačilo siahnuť po riešení, ktoré tu už bolo  v treťom volebnom období (2002-2006), keď kolegyňa Peťka Masácová chodila do parlamentu aj s malou dcérkou,  ktorá mala v poslaneckom klube detskú postieľku a počas hlasovania  väčšinou spinkala. V klubovke viete sledovať jedným okom prenos z rokovacej sály  a druhým svojho potomka a na hlasovanie alebo svoje vystúpenie odbehnete. Nikto o nič nepríde, vlci sa nažerú a kozy behajú veselo ďalej a to všetko bez zbytočného mediálneho cirkusu.

Nakoniec  skúsený  politický bard Béla Bugár situáciu citlivo vyriešil a aj jemu môžeme poďakovať, ako upozornil mamičky, že prostredie v rokovacej sále nie je práve vhodným prostredím pre malé dieťa, a to nielen preto, že poslanci môžu prenášať všelijaké bacily, ale tiež preto, že klíma v sále je permanentným zdrojom  alergénov aj pre odolnejšie organizmy, ako je ten šesťmesačný.

Ostáva iba dúfať,  že týmto je problém zažehnaný a nebudeme onedlho riešiť, kde a na koho očiach poslankyne dojčia svoje bábätká.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

KOMENTÁRE

Ťapákovci uvažujú o lapaní kotlebovcov

Kotlebovcom vraj percentá porastú. Tak radšej seďme a buďme.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?